VĒSTURE

Pēc Latvijas Tekvon-do ITF federācijas iniciatīvas 2013.gadā pirmo reizi norisinājās starptautiskās bērnu-jaunatnes sporta spēles „Baltijas Tīģerēns”.

 

Sporta sacensībās dalību ņēma jaunie tekvondisti vecumā no 5 līdz 8 gadiem no Latvijas un Igaunijas. Jaunie dalībnieki sacentās tādās disciplīnās kā tehniskie celiņi, sparings, sitienu ātruma un spēka testos, kā arī komandu stafetē.

 

Sparinga sacīkstēm šai vecuma grupai LTF metodisti tika izstrādājuši speciālus noteikumus, tādā veidā maksimāli nodrošinoties pret jebkāda veida iespējamām traumām turnīra laikā. Tieši šī sacensību disciplīna jaunajiem dalībniekiem kļuva par īstiem svētkiem, taču īpašu sajūsmu dalībniekiem un viņu vecākiem izraisīja komandu stafete, kuras finišā bija nepieciešams pārvarēt lielu piepūšamo šķērsli.

 

Dzīvais talismans – Tīģeris Tekvon-do – atbalstīja dalībniekus un uzlādēja ar pozitīvu enerģiju un sacensību garu.

 

Par bērnu turnīra kulmināciju kļuva jauno čempionu iesvētīšana Tekvon-do Tīģerēnos, kur pilnvērtīga tēla izveidei tikai izmantot bērnu akva-grims. Papildus medaļām, ko izcīnīja uzvarētāji, katram turnīra „Tīģerēns Taekwon-do” dalībniekam tika pasniegti diplomi un piemiņas dāvanas.

 

Turnīra organizatori, saistībā ar aizvadītajiem bērnu sporta svētkiem, tika saņēmuši daudz pozitīvas atsauksmes un pateicības no sporta komandu pārstāvjiem, treneriem, dalībnieku vecākiem, kā arī turnīra visiem.

 

2014.gadā, pēc vairākkārtējām sporta komandu pārstāvju, klubu treneru, kā arī bērnu un viņu vecāku vēlmēm, ir paplašinātas vecuma kategorijas turnīrā līdz 14 gadiem.

Uzdevumi un mērķi

• Tradicionālā Tekvon-do popularizācija un attīstīšana.

• Draudzīgu attiecību dibināšana starp sporta klubiem.

• Veselīga dzīvesveida un sporta propaganda.

• Jaunās paaudzes sportistu iesaistīšana sacensību procesā.

• Starptautisko sportisko attiecību nostiprināšana. 

Spēļu organizators

Latvijas Tekvon-do Federācija (ITF)

 

Organizēšanas komitejas priekšsēdētājs

Meistars Vjačeslavs Semenkovs (8.Dans)

 

Galvenais tiesnesis

Armands Šļars (2.Dans)